Strona główna » Aktualności » Wybory do Rad Osiedli 2021

Wybory do Rad Osiedli 2021

Zwracamy się do wrocławian, żeby wzięli udział w głosowaniu na radnych osiedlowych najbliższej kadencji 2021-2026.

Trzydzieści lat temu we Wrocławiu przestał obowiązywać podział na 5 dużych dzielnic (Stare Miasto, Śródmieście, Fabryczna, Krzyki, Psie Pole) i zamiast nich powstały osiedla, których jest dzisiaj 48.

Każde osiedle ma swoją Radę złożoną z 15 lub 21 radnych. Radni wybierani są wyłącznie spośród mieszkańców danego osiedla i reprezentują ich interesy.

Bezpartyjny Wrocław
Wybory do rad osiedli 2021

Pomimo faktu, że w Radach zasiada łącznie ponad 780 radnych, w ubiegłych latach frekwencja wyborcza nie osiągnęła poziomu choćby 10%.

Jako Stowarzyszenie Bezpartyjny Wrocław zachęcamy wszystkie lokalne bohaterki i wszystkich lokalnych bohaterów do podjęcia trudu startu w tegorocznych wyborach, a także zachęcenia swoich sąsiadów do udziału w głosowaniu.

Praca na rzecz małej, lokalnej społeczności nie jest łatwa, ale podobnie jak wiele rzeczy, które w życiu przychodzą z trudem, potrafi przynieść ogromną satysfakcję.

Z doświadczenia naszego Stowarzyszenia wynika wprost, że Rady złożone z ludzi szczerze kochających swoje osiedle i ceniących sobie jego dobro, osiągają zdecydowanie lepsze wyniki w negocjacjach z gminą i spółkami gminnymi. Są zdecydowanie bardziej otwarte na współpracę z lokalnymi NGO-sami, wsparcie projektów WBO i innych aktywności społecznych, tak ważnych w codzienności mieszkańców.

Tylko mieszkaniec wie, czego potrzebuje jego najbliższa okolica i jakie codzienne problemy trapią sąsiadów. A co najważniejsze – wie najlepiej, jak można tym lokalnym sprawom zaradzić i podnieść komfort osiedlowego życia.

Czasem chodzi o nową lokalizację przystanku autobusowego, czasem o progi zwalniające na wąskiej, osiedlowej uliczce – to jedynie przykłady prostych odpowiedzi na nasze potrzeby związane z bezpieczeństwem i jakością życia.

Zostań bohaterem swoich lokalnych spraw. Weź w swoje ręce organizację czasu wolnego dla dzieci, młodzieży i seniorów, popraw bezpieczeństwo najbliższych na swojej ulicy. Tylko od Ciebie zależy, czy będziesz dumny ze swojego osiedla. I tylko od Ciebie zależy, czy zostaniesz jego bohaterką. Wybory do Rad Osiedli już niedługo, 17 października 2021.

Bezpartyjny Wrocław