Krzyki-Partynice

Kandydaci do Rady Osiedla Krzyki-Partynice

Okręg 1

Stanisław Chudy

Okręg 1, miejsce Nr 2

Mam 59 lat i jestem architektem krajobrazu.

Ukończyłem wyższe studia z zakresu Ekonomiki Rolnictwa i Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Kilkakrotnie byłem wybierany na radnego osiedlowego Krzyki-Partynice i tym razem również ubiegam się o reelekcję.

Z sukcesami współorganizowałem Festyny Osiedlowe na Partynicach, wspierałem zbiórkę podpisów pod petycją w sprawie dokończenia budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Czuwałem nad tym, by włodarze miasta polepszyli jakość komunikacji miejskiej.

Pracowałem na rzecz osiedla w komisjach ochrony środowiska, bezpieczeństwa i komunikacji oraz handlu i usług. Byłem Przewodniczącym Rady Osiedla w latach 2015 – 2018.

W nadchodzącej kadencji chciałbym wesprzeć nowych radnych swoim bogatym doświadczeniem zawodowym i społecznym. Mam nadzieję, że wspólnie zatroszczymy się o nasze osiedle.

Irena Jagiełka

Okręg 1, miejsce Nr 5

Z zawodu jestem muzykiem. Urodziłam się we Wrocławiu, i większość swojego życia mieszkam na osiedlu Krzyki – Partynice.

Do startu w wyborach pchnął mnie postępujący problem wyalienowania mieszkańców naszego osiedla, szczególnie seniorów. Przyrost mieszkań, wybudowane niedawno liczne inwestycje deweloperskie, nie wpłynęły pozytywnie na tkankę naszego osiedla. Sprowadziły się głównie osoby przyjezdne, pracownicy tymczasowi. Brakuje programów dzięki którym zaasymilowali by się z starszymi mieszkańcami, poczuli się pełnoprawnymi mieszkańcami naszego osiedla.

Chciałabym organizować wydarzenia, które pozwolą nam lepiej się poznać, np. Ogniska lub koncerty. Chciałabym, aby na naszym osiedlu powstała lodówka społeczna. Moim marzeniem jest także powstanie bazarku – pchlego targu, gdzie mieszkańcy mogliby sprzedawać niepotrzebne im przedmioty, czy warzywa z działek.

Będę też dążyć do tego, aby powstało bezpośrednie połączenie autobusowe z osiedla do Rynku.

Jestem osobą niepełnosprawną, znam dobrze problemy tej grupy społecznej. Chciałbym, aby tak jak na innych osiedlach, powstała siłownia z urządzeniami rehabilitacyjnymi. Nie zgadzam się także na wycinkę drzew pod dalszą budowę mieszkań. Zadbajmy o to, co już mamy, zanim zamieszka tutaj jeszcze więcej osób.

Okręg 2

Paweł Kociński

Okręg 2, miejsce Nr 8

Jestem inżynierem informatykiem i przedsiębiorcą z szerokim i wszechstronnym ponad 20 – letnim doświadczeniem, począwszy od obszaru IT, poprzez grafikę komputerową, na zarządzaniu działalnością operacyjną, kończąc.

Zajmowałem się usprawnianiem efektywności organizacji, dla których świadczyłem usługi i wprowadzałem nowatorskie pomysły umożliwiające sprawniejsze osiągnięcie celów strategicznych moich zleceniodawców.

Zawsze z pełnym zaangażowaniem podchodzę do powierzonych mi zadań.

Na Krzykach – Partynicach, mieszkam i żyję 9 lat. W tym czasie obserwuję zbyt dynamiczny rozwój naszego osiedla, który to jest niekorzystny, ponieważ infrastruktura, chociażby drogowa nie jest na to przygotowana. Wystarczy wspomnieć o ulicy Zwycięskiej – najbardziej zatłoczonej ulicy w Polsce, żeby zrozumieć, że najpierw stawiane są nieruchomości, a później ludzie martwią się o to, gdzie posłać dzieci do przedszkola, szkoły lub jak dojechać do pracy.

Zdecydowałem się startować w wyborach do rady osiedla, żeby znów na Krzykach – Partynicach żyło się nam komfortowo.

Artur Łata

Okręg 2, miejsce Nr 14

Mam 33 lata. Urodziłem się we Wrocławiu, tu się wychowywałem i dorastałem.

Od ponad 21 lat mieszkam na naszym Osiedlu.

Lubię sport, aktywny wypoczynek, rekreację na świeżym powietrzu.

W przyszłej radzie osiedla chciałbym zaangażować się w wydarzenia kulturalne i sportowe, organizację pikników dla dzieci i młodzieży jak i wycieczek dla seniorów.

Na tym Osiedlu są 2 Okręgi Wyborcze.

Okręg wyborczy nr 1 – głosujesz na 6 kandydatów

Agrestowa N 1-145, P 2-66, Aliancka, Borówczana, Czeremchowa, Czereśniowa, Dereniowa, Gen. S. Maczka, Hippiczna, Husarska, Jagodowa, Kalinowa, Kawalerzystów, Kolarska, Końska, Koszycka, Malinowa, Obrońców Poczty Gdańskiej N 1-19A, Okrężna, Ołtaszyńska, Ożynowa, Porzeczkowa, Poziomkowa, Stajenna, Szwoleżerska, Tarninowa, Tenisowa, Truskawkowa, Turniejowa, Warsztatowa, Wojszycka, Wyścigowa, Zapaśnicza, Zwycięska, Żołnierska

Punkt głosowania: Szkoła Podstawowa nr 64 ul. Wojszycka 1

Okręg wyborczy nr 2 – głosujesz na 15 kandydatów

Babiego Lata, Braterska, Burzowa, Chłodna, Deszczowa, Gradowa, Halna, Jesienna, Jeździecka, J. Tuwima, al. Karkonoska 7-65, Krzycka, ks. P. Wawrzyniaka, Letnia, Mariana Rapackiego, Mglista, Partynicka, Pogodna, Polarna, Południowa, Poranna, Powiewna, Przyjaźni, Racławicka P 90-100, Rodzinna, Róży Wiatrów, Sąsiedzka, Siostrzana, Skarbowców, Skrajna, Słotna, Sowia, S. Kusztelana, Szarugi, Szronowa, Upalna, Wichrowa, Wieczorna, Wietrzna, Wiosenna, W. Korfantego, Zefirowa, Zimowa, Życzliwa

Punkt głosowania: Rada Osiedla Krzyki-Partynice ul. Wiosenna 14

Osiedle Krzyki – Partynice kojarzą się z torem wyścigów konnych, drogą wylotową na Bielany Wrocławskie i Kotlinę Kłodzką, a także wyjątkowe w całym kraju korki na ulicy Zwycięskiej.

Obie podmiejskie wsie zostały przyłączone do Wrocławia 1 lutego 1928 roku. Krzyki prawdopodobnie powstały w roku 1743, jako wieś Kritern (z niem. kłótnik) pochodzą z 1743 roku, a historia Partynic (wtedy Patenicz) sięga roku 1273. Najciekawszym obiektem, który istniał kiedyś na terenie wsi Krzyki było obserwatorium meteorologiczno-sejsmologiczne założone przez wrocławskiego fizyka Maxa von dem Borga. Zainstalowano tu na poziomie ok. 3 metrów poniżej poziomu gruntu dwa sejsmografy: pionowy z wahadłem o masie 1450 kg oraz dwuskładowy poziomy z wahadłem ważącym tonę. Obserwatorium funkcjonowało od 1916 do 1928 roku. Budynek został zniszczony w czasie oblężenia Feestung Breslau.

Partynice są wizytówką południowej części Wrocławia – tędy wjeżdżają do miasta goście z Kotliny Kłodzkiej. Ale charakterystyczne miejsca osiedla zna prawdopodobnie każdy wrocławianin – jest to rozgłośnia radiowa i budynek telewizji, a osoby wjeżdżające do miasta uprzejmie witają rakiety i czołgi przy Cmentarzu Oficerów Radzieckich. Nekropolia powstała w 1945 roku. Pochowano tam 763 radzieckich oficerów, poległych lub zmarłych w czasie oblężenia Wrocławia, w tym 69 nieznanych z imienia i nazwiska. Teren zajmuje ponad 5 hektarów, został częściowo odremontowany.

Czy wiesz, że:

Budowę wrocławskiego toru wyścigów konnych rozpoczęto w 1905, a pierwsze wyścigi odbyły się 5 lipca 1907 i odbywają się do dziś (z przerwą w okresie 1943-1953). Projektantem kompleksu był Rudolph Jürgens z Hamburga. W planach jest kompleksowy remont zabytkowej herbaciarni z 1907 i udostępnienie jest zwiedzającym. Początek XX wieku pamiętają także drewniane kryte trybuny.

Jedną z niechlubnych wizytówek osiedla Krzyki – Partynice są korki. Ze względu na przelotowy charakter terenu – trasę wylotową w kierunku Kudowy, oraz centrów handlowych na Bielanach mieszkańcy skarżą się na duży ruch. Problemem też jest wąskie gardło na ulicy Zwycięskiej, która w 2016 roku na podstawie raportu Deloitte została uznana za najbardziej zakorkowaną ulicą w Polsce.

Krzyki – Partynice w liczbach:

Liczba mieszkańców w 2017: 19701
Liczba mieszkańców w 2021: 21 014
Powierzchnia: 5 254 965,43 m2