Maślice

Kandydaci do Rady Osiedla Maślice

Okręg 1

Michał Krasa

Okręg 1, miejsce Nr 2

Absolwent AWF Wrocław i Polsko-Amerykańskiej Szkoły Biznesu na Politechnice Wrocławskiej.

Od dziecka związany z Wrocławiem i Maślicami. Od kilkunastu lat pracuje z pasją i sukcesami dla społeczności lokalnych w różnych organizacjach pożytku publicznego we Wrocławiu.

Od 2013r. Fundator i założyciel Polskiej Fundacji Wychowania Fizycznego – organizacji działającej na rzecz wyrównywania nierówności społecznych wśród dzieci i młodzieży z domów dziecka, rodzin ubogich i dysfunkcyjnych, ośrodków wychowawczych, poprawczych i resocjalizacyjno-socjoterapeutycznych itd.

Dobry i pomocny sąsiad, zaangażowany w rozwój wspólnych projektów realizowanych na Maślcach, posiada kilkunastoletnie doświadczenie we współpracy z samorządami lokalnymi w całej Polsce.

Wspólnie z aktywnymi sąsiadami zamierzam poprawić jakość życia dla mieszkańców Maślic, poprzez mądre działania dla rozwiązania aktualnych i przyszłych problemów tj. rozwoju infrastruktury drogowej m.in. darmowych parkingów, urządzania przestrzeni dla aktywności sportowo-kulturalnych i rekreacyjnych mieszkańców oraz proekologicznych projektów dla przyrody.

Razem chcemy aby na Maślicach działo się, więcej zorganizowanych eventów sportowych i rekreacyjnych dla mieszkańców w każdym wieku. Proszę o głos i aktywny udział w wyborach 17.10.2021r.

Jerzy Lesicki

Okręg 1, miejsce Nr 6

Mam 77 lat i jestem emerytem.

Od lat mocno angażuję się w życie senioralne miasta – obecnie jestem Przewodniczącym Wrocławskiej Rady Seniorów.

Aktywnie działam na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Koziej pełniąc funkcję Członka Zarządu.

Moje doświadczenie uczestnika pokojowej misji ONZ na Bliskim Wschodzie sprawiło, że aktualnie jestem sekretarzem wrocławskiego koła Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.

Chciałbym stworzyć osiedle przyjazne dla seniorów i juniorów. Łączmy siły, by zatroszczyć się o dobrze zagospodarowane i przyjazne Maślice!

Paweł Pieśniewski

Okręg 1, miejsce Nr 9

Moja przygoda z Maślicami rozpoczęła się jak miałem 14 lat i roznosiłem ulotki na tym osiedlu. Sam mieszkałem wtedy na Kozanowie. W 2012 przeprowadziłem się na Maślice, lubię wychodzić, działać w terenie i rozmawiać z ludźmi.

Od czasu do czasu angażowałem się przez ostatnie lata w różnego rodzaju zbiórki i akcje promujące sprzątania, WBO. Udało się, wraz z kolegą Grześkiem, zrealizować projekt Rowerowe Maślice (ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Koziej), który promowany był przez film mojego autorstwa podczas WBO 2021.

Odkąd mam wspaniałego psa berneńczyka zainteresowałem się kubłami dla psów. Złożyłem wniosek o instalację nowych pojemników na odpady przy miejscach spacerowych wzdłuż ulicy Koziej. Promuje, i nadal będę promować, akcje sprzątaj po swoim psie. Kozia to super miejsce do gier i zabaw dla najmłodszych, sprawmy żeby było czyste.

Jestem fanem Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej, według mnie komunikacja związana z torami to jest JEDYNE lekarstwo na korki. Tylko dobrze funkcjonujące tramwaje i PKP na terenie miasta mogą być alternatywą dla poruszania się samochodami czy autobusami. Dlatego będę walczył o zrealizowanie połączenia kolejowego Maślice/Stabłowice, tuż za galerią N-Park.

Gaja Tyralska

Okręg 1, miejsce Nr 10

Wrocławianka z pochodzenia, Maśliczanka z wyboru.

Jestem aktywną mamą, autorką bloga Mama Wrocławianka.

Mieszkałam na wielu osiedlach Wrocławia, ale to Maślice wybrałam jako miejsce do życia i wychowywania dwóch wspaniałych synów.

Na co dzień korzystam z komunikacji miejskiej. Doskonale znam blaski i cienie tego sposobu podróżowania. Chcę torów, tramwajów i kolei. Maślice zasługują na sprawną komunikację!

Równolegle będę także walczyć o poszerzenie lokalnej oferty edukacyjnej, ponieważ dzieci z Maślic często nie mają szansy edukować się na naszym osiedlu.

Wiem również jak ważne są dla każdego mieszkańca tereny zielone.

Pochylę się nad planem zagospodarowania przestrzennego, aby zapobiec chaotycznej zabudowie Maślic.

Będę współpracować z sąsiadującymi osiedlami a także z każdą grupą, która pragnie uczynić naszą okolicę lepszym miejscem.

Pragnę, aby nasze Maślice były otwarte, pełne empatii i partnerstwa. Zadbajmy o nie wspólnie!

Okręg 2

Dariusz Bogusz

Okręg 2, miejsce Nr 2

Maślice to miejsce, które wybrałem do zamieszkania ze względu na bliskość terenów zielonych. Intensywnie prowadzona zabudowa osiedla sprawia, że tych terenów może być coraz mniej.

Chcę zadbać o to, aby wszystkie obszary rekreacyjne, parki i osiedlowa zieleń jak najdłużej służyły mieszkańcom, w trosce o ich komfort życia i dobre samopoczucie. Zwłaszcza w trakcie upałów, gdy z rozgrzanego centrum wrócimy na Maślice. Aby chronić tereny zielone potrzebny jest głos, który urzędnicy będą brali pod uwagę. Głos radnego osiedlowego!

Kacper Polinceusz

Okręg 2, miejsce Nr 10

Student, przyszły inżynier budownictwa, pracuje w automatyzacji budynku BMS.

Interesuje się triathlonem oraz optymalizacją procesu. Brał udział jako uczestnik i wolontariusz biegu charytatywnego kilometry pomocy.

Przyszłość Maślić leży w naszych rękach. Zadbajmy o przyszłość najmłodszych – szkoły i przedszkola.

Dobrze skomunikowane infrastruktura w postaci kolei, tramwaju w przyszłości zaprocentuje czystym i świeżym powietrzem.

Ewa Szymczak-Korusiewicz

Okręg 2, miejsce Nr 15

Jestem Wrocławianką – to moje miasto i mój Dom.

Tutaj mieszkam i tutaj studiowałam na AWF oraz w Wyższej Szkole Bankowej. Na co dzień zajmuje się sportem i rekreacją – popularyzacją i organizacją imprez.

Poszukuję sponsorów, pozyskuję fundusze, planuję i organizuję. Pracuję w jednostce miejskiej, wiem więc jak działają urzędy i urzędnicy.

Na Maślice trafiłam 5 lat temu, szukając ciszy i spokoju możliwie blisko centrum miasta. Urzekła mnie wtedy wszechobecna zieleń i klimat „bliskości”, który odnajduje się w mniejszych wioskach lub starych osiedlach, gdzie wszyscy wszystkich znają.

Wraz z postępująca zabudową niestety, to co mnie przyciągnęło, zaczęło znikać. I właśnie dlatego kandyduję – żeby ocalić, to co jeszcze pozostało i zacząć tworzyć nasze, własne.

Mamy wokół siebie piękne tereny zielone, o które chciałabym zadbać, żeby nie zostały zabetonowane, ale też zawalczyć o budowanie nowej infrastruktury do rekreacji. Mamy świetnych ludzi, pozamykanych za płotami swoich wspólnot i domków.

Chciałabym Maślice otworzyć – stworzyć przestrzeń i działania, przy których będziemy mieli okazję lepiej się poznać.

Chciałabym pokazać, że wspólne działanie jest konieczne, żeby miasto, ale też inne osiedla, z którymi chciałabym ściślej współpracować, usłyszeli nasz głos.

Na Osiedlu Maślice są 2 Okręgi Wyborcze.

Okręg wyborczy nr 1 – głosujesz na 5 kandydatów

Białostocka, Brodzka N 5-81, Chełmska, Ciechanowska, Kozia, Lubelska, Łomżyńska, Maślicka 138-219, Nałęczowska, Pasymska, Potokowa, Północna, Radzyńska, Ruczajowa, Siedlecka, Stodolna, Tykocińska, Zamojska

Punkt głosowania: Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 12 ul. Lubelska 95a

Okręg wyborczy nr 2 – głosujesz na 10 kandydatów

Augustowska, Biłgorajska ,Bogatyńska,  Braniewska, Brodnicka, Dworska, Fromborska, Gminna, Gosławicka, Hodowlana, Iławska, Królewiecka, Lidzbarska, Ługowińska, Łukowska, Maślicka 1-104, Michała Wołodyjowskiego, Mrągowska, Nasienna, Notecka N 9-15, 18, Ostródzka, Paniowicka, Pasieczna, Pasłęcka, Pilczycka 156-205, Porajowska, Reszelska,

Rędzińska, Rolna, Sadownicza, Suwalska, Ślęzoujście, al. Śliwowa, Tolkmicka, Turoszowska, Warmińska, Węgliniecka, Zawidowska

Punkt głosowania: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 ul. Suwalska 5

Maślice Małe oraz Maślice Wielkie to osiedla o dużej dynamice rozwoju. Do Wrocławia przyłączone w 1928 roku.

Najstarsze wzmianki o Maślicach pochodzą z 1193 roku, kiedy to papież Celestym III zatwierdził ją opactwu NMP na Piasku. W 1630 roku pierwszy raz była mowa o osadzie Maślice Wielkie, z czego wniosek, że podział na Maślice Wielkie i Maślice Małe już wtedy był faktem. W 1675 roku klaryski otrzymały zezwolenie cesarza na sprzedaż obu tych wsi oraz Rędzina, ponieważ często przynosiły straty ze względu na wylewy Odry. W 1845 roku wieś liczyła 247 mieszkańców i 40 domów, a ponadto 2 folwarki.

Maślice Małe w pierwszej połowie XIX wieku były często obierane za kierunek wycieczek wrocławian. W 1845 roku miała 244 mieszkańców. Hodowano tu wówczas 1200 owiec i 160 sztuk bydła. Pochodząca z początków XX wieku zabudowa osiedla w zasadzie uniknęła zniszczeń wojennych i można ją podziwiać po dziś dzień.  

Czy wiesz, że:
Przed wojną na Maślicach znajdowała się fabryka Siemensa, gdzie produkowano części elektroniczne. Z obecnych 33 budynków znajdujących się przy ul. Północnej, przed wojną wybudowano tylko 17. Pierwotnie obiekt zajmował zdecydowanie większą powierzchnię, w chwili obecnej jest to około 76 ha. W trakcie wojny produkowano tu amunicję 30 mm, silniki dla okrętów podwodnych oraz sprzęt dla Luftwaffe.

Maślice ciągle się rozbudowują. W 2021 roku planowane jest zakończenie budowy Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Suwalskiej, w którym siedzibę znajdzie Rada Osiedla, miejska biblioteka, klub seniora.

Maślice w liczbach:

Liczba mieszkańców w 2017: 11834
Liczba mieszkańców w 2021: 11834
Powierzchnia: 6 608 860,27 m2