Pilczyce-Kozanów-Popowice Północ

Kandydaci do Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Północne

Okręg wyborczy nr 1

Dominik Kamiński

Miejsce Nr 3

Od ponad ośmiu lat zbieram doświadczenie w działalności na rzecz lokalnej społeczności. Działania w organizacjach pozarządowych stworzyły dla mnie przestrzeń do tego, by stać się osobą jeszcze bardziej zaangażowaną w życie naszego miasta.

Tworząc i realizując projekty o charakterze sportowym, kulturowym jak i społecznym, nabyłem umiejętności, które z pewnością przydadzą się w pracy na rzecz mieszkańców Pilczyc, Kozanowa czy Popowic Północnych.

Reprezentując wyżej wymienione osiedla jako radny, w swoich działaniach będę skupiał się głównie na poprawie poczucia bezpieczeństwa, zachowania spokoju mieszkańców oraz stworzenia miejsc rekreacji dostępnej dla wszystkich.

Z przyjemnością wsłucham się w potrzeby mieszkańców i będę ich głosem nie tylko w Radzie Osiedla, ale również w skali ogólnomiejskiej.

Okręg wyborczy nr 3

Robert Iwan

Okręg wyborczy Nr 3

Jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, magister geografii o specjalizacji kartografia, absolwent studiów podyplomowych MBA na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w branży telekomunikacyjnej, w spółkach samorządowych Dolnego Śląska związanych z ochroną środowiska czy współpracy gospodarczej również o charakterze współpracy międzynarodowej.

Pasjonat wypraw wysokogórskich, biegania ultra w różnych zakątkach świata, gotowy na ciągłe wyzwania.

Jak sam mówi: “Każdy kto mnie zna wie, że lubię być w ciągłym ruchu i działam z zaangażowaniem. Dlatego możemy wspólnie ulepszyć to miejsce. Mój pomysł – połączmy wszystkie części naszego osiedla, wykorzystajmy efekt synergii – stwórzmy miejsce: przyjazne sportowi, integrujące się, dbające o SENIORÓW, szanujące i zaprzyjaźnione z rzeką ODRĄ, uporządkowane – bez chaosu parkowania i zadbane.”

Na Osiedlu jest 5 Okręgów Wyborczych.

Okręg wyborczy nr 1 – głosujesz na 4 kandydatów

al. Śląska, Bednarska, Górnicza, Hutnicza, Koszykarska, Lotnicza N 7-151, P 100-152, Mączna, Metalowców N 9-11, N 25-31, 59, Murarska, Nadrzeczna, Notecka N 3-7A, P 4-16A, Papiernicza, Pilczycka 77-148B, Rękodzielnicza, Stargardzka, Szklarska, Tkacka, Warciańska

Punkt głosowania: Liceum Ogólnokształcące nr VI ul. Hutnicza 45

Okręg wyborczy nr 3 – głosujesz na 6 kandydatów

Bobrzańska, Celtycka, Dobrzańska, Dziadoszańska, Dzielna, Gołężycka, Kolista, Kozanowska 13-62, Modra, Pałucka, Pilczycka 25-65, Setna, Ślężańska, Trzebowiańska, Wiślańska

Punkt głosowania: Szkoła Podstawowa nr 33 ul. Kolista 17

Pilczyce – Kozanów – Popowice Północ to jedno z większych osiedli naszego miasta. Trzy osobne regiony połączone w jedno.

Pilczyce i Kozanów to osiedla z rozbudowaną historią. Urodził się tu, wychowywał i również mieszkał po przejściu w stan spoczynku feldmarszałek pruski Remus von Woyrsch, który był posiadaczem wielu ziem na tych terenach, w tym tych zlokalizowanych w obecnym Parku Zachodnim.

Na początku maja 1945 roku oba osiedla zajęły wojska radzieckie. Po wojnie zlokalizowano w północno-zachodniej części Kozanowa bazę wojskową i poligon Armii Radzieckiej. Obecnie w tym miejscu znajduje się komisariat policji Wrocław – Fabryczna.

Czy wiesz, że:
Na Kozanowie na początku XX wieku istniała stocznia. Specjalizowano się tu m.in. w budowie holowników tylnokołowych, za które stocznia otrzymała w 1910 roku nagrodę Grand Prix na międzynarodowej wystawie w Brukseli. Z basenu portowego oraz starych hangarów korzysta obecnie Fundacja Hobbit, która ma tam swoją przystań wodną.

W miejscu Parku Zachodniego przed wojną istniał cmentarz komunalny. Dziś częścią parku jest ciągle działający zabytkowy cmentarz żydowski.

Do lat 70. Kozanów był słabo zaludnionym osiedlem. Charakterystyczne bloki z wielkiej płyty zaczęły się pojawiać dopiero na początku lat 80. W przeciwieństwie do Pilczyc, które już w latach 30. zabudowane były głównie dwu- i trzy- lub czteropiętrowymi domami wielorodzinnymi z wspólnymi ogrodami lub zielonymi dziedzińcami na tyłach.

Oddzielone pasem śródmiejskiej obwodnicy Wrocławia Popowice – Północe są wspólną częścią tego wielkiego osiedla. Mimo bogatej historii osiedle to, podobnie jak sąsiedni Szczepin zostało zupełnie zniszczone podczas oblężenia Festung Breslau.

Popowice, jak i Kozanów przed wojną i przez wiele lat po wojnie – jako teren zalewowy w razie powodzi – nie były zasiedlane w swej nadodrzańskiej części. Jednak lekceważąc te zagrożenia w latach 70tych wybudowano na Popowicach bloki mieszkalne z wielkiej płyty. Dziś również powstaje tam wielkie osiedle w dawnym porcie Popowice.

To potężne osiedle ma bogatą infrastrukturę – sklepy osiedlowe, usługi i przede wszystkim rozmyślny plan zagospodarowania przestrzennego to zdecydowane zalety tych osiedli. Liczne tereny zielone w których skład wchodzą m.in. Park Zachodni, Park Popowicki czy Las Pilczycki, w którego skład wchodzi obszar Natura 2000. Na terenie osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Północ znajdziemy Halę Sportową Orbita, zaś na krańcu osiedla Stadion Miejski. Przedstawienia dla dzieci, dorosłych, oferta kulturalna dostępna jest m.in. w Klubie Anima oraz Ośrodku Działań Społeczno – Kulturalnych “Piast”.

Pilczyce-Kozanów-Popowice Północ w liczbach:

Liczba mieszkańców w 2017: 33494
Liczba mieszkańców w 2021: 31929
Powierzchnia: 8 534 004,64