Jagodno

Kandydaci do Rady Osiedla Jagodno

Okręg wyborczy nr 1

Marcin Matejko

Miejsce Nr 10

Jestem absolwentem magisterskich studiów na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Jako rodowity wrocławianin od zawsze jestem związany z wrocławskimi Krzykami, tutaj się wychowywałem, zdobywałem wykształcenie i pierwsze doświadczenia zawodowe.

Obecnie na stanowisku menedżerskim wspieram swoją wiedzą i doświadczeniem przedsiębiorstwo działające w branży produktów finansowych i dóbr luksusowych.

W lutym 2020 zamieszkałem na wrocławskim Jagodnie. Od dłuższego czasu, będąc wiernym obserwatorem rozwoju tej części miasta, pokładam ogromną nadzieję, że zrealizują się tutaj śmiałe plany oraz projekty poprawiające codzienne funkcjonowanie jego mieszkańców.

Jestem zdania, iż warto starać się o realny wpływ na zmiany, które dotyczą nas bezpośrednio, jako obywateli i mieszkańców małych wspólnot. Możemy dzięki temu zmieniać nasze otoczenie, dążyć do lepszych rozwiązań, ku zadowoleniu większości.

Nasze osiedle przeżywa obecnie okres bardzo intensywnej rozbudowy i przypomina “młodą, miejską tkankę”, którą w tym szczególnym czasie można kształtować zgodnie z przekonaniami i według wyobrażeń jego mieszkańców.

Wierzę, że jako radny osiedla będę głosem i wsparciem dla wszystkich, którym na Jagodnie zależy i którzy mają życzenie czuć się tutaj dobrze, jak u siebie.

Joanna Śmietanka

Miejsce Nr 15

Jestem wykładowcą akademickim w obszarze szeroko pojętej komunikacji, dziennikarstwa oraz marketingu.

Pracuję też jako ekspert budowania wizerunku, prowadząc własną firmę.

Z zamiłowania organizuję wydarzenia kulturalne (koncerty, festiwale, warsztaty), wspierając rozwój młodych artystów.

Ukończyłam studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim, naukowo zajmuję się zjawiskiem ageizmu – dyskryminacji osób starszych.

Na naszym osiedlu chciałabym dbać o integrację społeczności Jagodna, by wspólnie troszczyć się o ważne dla nas sprawy, m.in. poprzez cykliczne spotkania i konsultacje z mieszkańcami, wspólne rozwiązywanie problemów osiedlowych, organizację eventów (koncerty, pikniki, Dzień Jagodna) dla mieszkańców, wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży (warsztaty, zajęcia dodatkowe, spotkania z interesującymi ludźmi z miasta Wrocław), integrację międzypokoleniową, czyli wspólne projekty dla dzieci i seniorów, wspieranie osiedlowego Klubu Seniora oraz osób potrzebujących, a także o wizerunek osiedla Jagodno – zarówno wśród mieszkańców, jak i na terenie całego Wrocławia.

Okręg wyborczy nr 1 – głosujesz na 15 kandydatów

Ulice:

A. Kopycińskiego, A. Vivaldiego, B. Hesse-Bukowskiej, B. Artemskiej, B. Bartoka, Braci Hofmannów, Brzozowa,   Buforowa,   Drezynowa,   Dróżnicza,   Edmunda   Kajdasza,   Ekspresowa,   E.  Malinowskiego,   F. Platówny, F. P. Schuberta, G. Linkego, H. Halskiej, H. Jareckiego, H. Cegielskiego, I. Strawińskiego,  Jagodzińska,  J.  Kiepury,  J.  Gardy,  J.  Straussa,  J.  Brahmsa,  Konduktorska, K.  Komedy,  Lokomotywowa,  L.  Van  Beethovena,  Maszynistów,  Nastawnicza,  Parowozowa,  Rozjazdowa, R.  Modrzejewskiego,  R.  Wagnera,  Sarnia,  S.  Drabika,  Sygnałowa,  Szynowa,  Trakcyjna,  Tunelowa, Wspólna N 49-81, Zwrotnicza

Lokal wyborczy: Rada Osiedla Jagodno ul. Jagodzińska 15

O osiedlu

Wszyscy chcą mieszkać na Jagodnie! Mimo że łatwiej dojechać stamtąd do Strzelina niż do centrum.

Jagodno powstało na początku XX wieku jako kolonia Brochowa i zapożyczyła nazwę (niem. Lamsfeld Siedlung) od sąsiednich Lamowic Starych (Lamsfeld). Po wojnie obie osady – przyfolwarczną wieś Lamsfeld i kolonię Lamsfeld Siedlung – przemianowano na Jagodno. Teren został włączony do Wrocławia w 1951 roku, razem z sąsiadującym Brochowem i Wojszycami. Główną ulicą osiedla, łączącą je z centrum Wrocławia, jest ul. Buforowa, która wchodzi w skład drogi wojewódzkiej nr 395 łączącej Wrocław, Strzelin, Ziębice i Paczków.

Czy wiesz, że:
Jeszcze 30 lat temu właściwie była tu wieś. U jednej z pań przy ul. Brzozowej można było dostać mleko od krowy i świeże jajka od jej własnych kur. Prawie każdy uprawiał ziemniaki.

Jagodno rozwija się w bardzo szybkim tempie – na osiedlu powstaje bardzo dużo nowych inwestycji, a ceny są niższe niż w innych częściach miasta. Liczba mieszkańców ciągle wzrasta. Teren jest bardzo dobrze skomunikowany z leżącymi pod Wrocławiem miejscowościami, także dzięki dobremu dojazdowi do autostrady. Trochę gorzej dojeżdża się w stronę centrum – mieszkańcy skarżą się na korki, a jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji jest budowa linii tramwajowej. Sytuację może poprawić wybudowany przystanek PKP stacji Iwiny.

Mieszkańcy osiedla chwalą sobie spokój, czyste powietrze i sielską atmosferę okolicy. Prężnie działa rada osiedla – zaangażowana w bieżące sprawy, ważne dla mieszkańców.

Jagodno w liczbach:

Liczba mieszkańców w 2017: 5 277
Liczba mieszkańców w 2021: 7 533
Powierzchnia: 3 426 952,27 m2