Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice

Kandydaci do Rady Osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice

Okręg wyborczy 1

Łukasz Reszka

Okręg 1, miejsce Nr 5

Nazywam się Łukasz Reszka pracuję jako uprawniony architekt. Jestem współzałożycielem wrocławskiej pracowni architektonicznej 3XA, w ramach której z powodzeniem i skutecznie realizuję założone ambitne cele.

W mojej pracy zawodowej współpracuję zarówno z prywatnymi firmami, jak i z instytucjami publicznymi i samorządowymi, którym proponuję nieszablonowe i jednocześnie nowoczesne rozwiązania.

Dużą wagę przywiązuję do ekologii oraz projektowania zrównoważonego, które polega na poszanowaniu środowiska naturalnego, słuchaniu głosu użytkowników przestrzeni oraz zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań.

Jestem autorem projektu rewitalizacji boisk na terenie Szkoły Podstawowej nr 45 na Sępolnie.

Jako przyszły członek Rady Osiedla planuję wpłynąć na poprawę przestrzeni publicznych na naszym Osiedlu, działać na rzecz rozwiązania problemów parkowania i innych kwestii związanych z przestrzenią publiczną i półpubliczną.

Jestem mieszkańcem Sępolna, moja pracownia projektowa również mieści się na Wielkiej Wyspie, dlatego zależy mi, by dzielić się wiedzą, doświadczeniem i wspólnie zatroszczyć się o naszą okolicę.

Dominik Spychała

Okręg 1, miejsce Nr 7

Moje wykształcenie łączy architekturę i budownictwo, obecnie pracuję zawodowo jako kierownik budowy.

Lubię przedwojenną architekturę, lokalny klimat małych społeczności, dlatego tak cenię sobie nastrojowość ulic i podwórek Wielkiej Wyspy.

Podlewam dęby, wieszam budki dla ptaków, spaceruję po WuWie, budowałem wrocławskie Afrykarium… słowem, jestem dumny, że mieszkam właśnie tutaj – na Wielkiej Wyspie.

Uważam, że warto chronić stare i tworzyć nowe: tutejsze, unikatowe, po prostu nasze!

Okręg wyborczy nr 2

Agnieszka Wrona

Okręg 2, miejsce Nr 9

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, magistrem sportu o specjalizacji menedżer organizacji sportowej. Po ukończeniu studiów magisterskich z zakresu zarządzania, kształciłam się na kierunku turystyka międzynarodowa. Obecnie pracuję w biurze prasowym.

Od dziecka jestem silnie związana z osiedlem. To tutaj stawiałam pierwsze kroki w mojej edukacji sportowej i muzycznej. Doświadczenie w pracy społecznej zdobywałam uczestnicząc w wielu wolontariatach i organizując wydarzenia zarówno kulturalne (m.in. w Ośrodku Działań Twórczych Światowid), jak i sportowe (m.in na Stadionie Olimpijskim).

Jako radna osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice planuję skupić się w pierwszej kolejności na rozwijaniu sportowej i kulturalnej oferty skierowanej do mieszkańców. Mamy tu wielu wspaniałych pasjonatów sportu oraz utalentowanych artystów. Warto stworzyć im przestrzeń do rozwijania swoich pasji.

Okręg wyborczy nr 3

Jacek Grzelak

Okręg 3, miejsce Nr 3

Urodziłem się we Wrocławiu, tutaj także ukończyłem studia na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej.

Jestem żonaty, mam trójkę dzieci. Życie naszej rodziny toczy się głównie tutaj, na Wielkiej Wyspie, w miejscu, które uważamy za wyjątkowe w skali całej Polski.

W życiu osobistym, jak i w mojej pracy zawodowej, zawsze kieruję się chęcią odpowiadania na potrzeby innych ludzi.

Jako właściciel i główny projektant w Pracowni Projektowej JAKON zajmuję się projektowaniem konstrukcji budowlanych. Moje projekty realizowane są w całej Polsce, a także w wielu krajach Europy i w innych częściach świata.

Mam ogromny szacunek do natury i ekologii, co doprowadziło mnie do uzyskania tytułu Europejskiego Certyfikowanego Projektanta Budownictwa Pasywnego, nadawanego przez Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt. Jako pracodawca zatrudniający 22 osoby ukończyłem także studia MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie.

Jestem członkiem zarządu w dwóch wspólnotach mieszkaniowych: w budynku mieszkalnym i biurowym. Byłem także członkiem rady osiedla “ANNA” w Spółdzielni Mieszkaniowej Wrocław-Południe.

Bartosz Szymański

Okręg 3, miejsce Nr 7

Urodziłem się na Śląsku, wychowałem na Pomorzu. Do Wrocławia przyjechałem na studia i tu zostałem. Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i już podczas studiów angażowałem się społecznie, działając między innymi w Uczelnianej Radzie Samorządu Studenckiego.

Dzięki temu zdobyłem swoje pierwsze doświadczenia w animowaniu i integrowaniu społeczności akademickiej. Realizowałem projekty, które miały charakter sportowy, kulturalny czy też edukacyjny i nabyłem umiejętności, które, mam nadzieję, pozwolą mi być skutecznym radnym.

Jako członek Rady Osiedla będę dążyć w pierwszej kolejności do poprawy bezpieczeństwa na naszej Wielkiej Wyspie i polepszenia jakości infrastruktury drogowej. Planuję zadbać o tereny zielone i stworzyć bądź odnowić miejsca rekreacji dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Jestem osobą otwartą i zaangażowaną w sprawy innych. Chętnie wsłucham się w potrzeby każdego z Was i będę Waszym głosem w Radzie Osiedla.

Zapraszam na wybory 17 października!

Okręg wyborczy nr 1 – głosujesz na 6 kandydatów!

Ulice:
8-go   Maja,   A.   Mickiewicza   N   35-113,   A.   Potebni,   B.  Głowackiego,   Belwederczyków,   C. Godebskiego,   E.   Dembowskiego   6/8,   P   12-130,   E.  Plater,   Gen.   J.  Sowińskiego,   Gen.   L. Mierosławskiego,  J.  Szanieckiego,  J.  Becka,  K.  Libelta,  Kosynierów  Gdyńskich,  Ks.  F.  S. Jezierskiego,  Ks.  P.    Ściegiennego,  L.    Waryńskiego,  M.  Borelowskiego,  M.    Kasprzaka,  Monte Cassino, N. Żmichowskiej N 1-13, Partyzantów, Pierwszej Dywizji, P. Wysockiego, płk. F. Nulla, R. Krajewskiego, Smętna, S. Okrzei, S. Konarskiego, W. Sławka, Z. Sierakowskiego

Punkt głosowania: Zespół Szkół nr 9 ul. Rafała Krajewskiego 1

Okręg wyborczy nr 2 – głosujesz na 5 kandydatów!

Bartoszowicka,  B.  B.  Canaletta,  Braci   Gierymskich   N  47-153,  P   50-164a,  E. Abramowskiego, E. Zaka, F. Stefczyka, J. Stanisławskiego, J. Pankiewicza, K. Olszewskiego P 74-178, N 93- 171, L. Wyczółkowskiego, M. Jackowskiego, M. Bacciarellego, N. Żmichowskiej P 2-10b, O. Boznańskiej  19,  P. Norblina,  R.  Mielczarskiego,  Spółdzielcza,  S.  Sempołowskiej  P  50-74a,  N  55-73, W. Wojtkiewicza, W. Ślewińskiego, W. Gersona

Punkt głosowania: Liceum Ogólnokształcące nr XI ul. Spółdzielcza 2a

Okręg wyborczy nr 3 – głosujesz na 4 kandydatów!

A. Kosiby, A. Kotsisa, A. Orłowskiego, A. Wajdy, A. Wiwulskiego, A.  Grottgera,  B.  Biegasa,  Braci  Gierymskich  P  18-20,  N  19-45,  36-40,  Brata  Alberta,  Cicha,  Czarnoleska, E.  Dembowskiego  N  9-69,  E.  Wittiga,  F.  Pautscha,  H.  H.  Rodakowskiego,  H. Siemiradzkiego,   J.  Malczewskiego,  J.  Heweliusza,  J.  J.  Urbańskiego,  J.  Korczaka,  Jasna,  J. Brandta,  J.  Chełmońskiego,  J.  Fałata,  J.  Kossaka,  K.  Olszewskiego  N  1-89,  P  2-70,  Kazimierska, Kożuchowska,  ks.  G.  Piramowicza,  L.  Pugeta,  M.  Kopernika  5-11,  P.  Michałowskiego,  Promień, Rzeźbiarska,  S.  Noakowskiego,  S.  Sempołowskiej  P  2-34,  N  3-31,  Tramwajowa,  Wystawowa,  Zielonego Dębu, Z. Wróblewskiego

Punkt głosowania: Rada Osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, ul. Fryderyka Pautscha 4

O osiedlu

Jak wskazuje sama nazwa osiedla, składa się ono z czterech części, które do 1928 roku były niezależnymi miejscowościami. Jest to południowa część Wielkiej Wyspy.

Pierwsze wzmianki o osadach na terenie dzisiejszego Biskupina pochodzą z 1155 roku – istniała tam wieś o nazwie Koczotow. Współczesna nazwa osiedla wywodzi się z 1794 roku, wieś nazywała się wtedy Bischofswalde – las biskupi. Rozkwit tego terenu to koniec XIX wieku – był związany z budową obiektu turystyczno-rekreacyjnego Etablissement Wilhelmshafen, oraz początkami żeglugi turystycznej po Odrze.

Sępolno pierwszy raz jako osada zostało wspomniane w  1353 roku. Do czasu przekopania Kanału Nawigacyjnego i Powodziowego teren często był podtapiany. Stało się to w latach 1912 – 1917, a już w 1919 architekci: Paul Heim, Hermann Wahlich i Albert Kempter zaczęli na tym terenie realizować koncepcję miasta – ogrodu. Efekty ich pracy widzimy do dziś. Teren nie ucierpiał podczas obrony Festung Breslau i nadal fascynuje miłośników odważnych rozwiązań urbanistycznych.

Z roku 1149 pochodzi pierwsza wzmianka o wsi Opatowice, która obejmowała teren dzisiejszych Bartoszowic. W 1794 wspomina się już o osobnej wsi Bartheln – ze względu na częste podtopienia był to teren głównie uprawny. Rozwój osiedla to lata 60 XX wieku co widać w architekturze – są to głównie budynki z „wielkiej płyty”.

Dąbie stało się niezależną wsią w 1496 roku. Ta część Wielkiej Wyspy była, i nadal jest traktowana przez mieszkańców Wrocławia jako tereny rekreacyjne i spacerowe. Znajduje się tutaj Ogród Zoologiczny, Hala Ludowa, Czasoprzestrzeń i WUWA: eksperymentalne osiedle, które powstało w 1929 jako część wystawy mieszkalnictwa.

Czy wiesz, że:
W lipcu 2006 roku w zagadkowych okolicznościach spłonęło modelowe drewniane przedszkole przy ulicy Wróblewskiego- część osiedla WUWA. Miasto zobowiązało właściciela działki do odbudowania przedszkola zgodnie z przedwojennymi planami. Odbudowę zakończono w styczniu 2014 r. W 2020 roku osiedla Werkbundu, w tym WUWA, otrzymały Znak Dziedzictwa Europejskiego, przyznany przez Komisję Europejską.

Na terenie osiedla działają aż dwa Centra Aktywności Lokalnej: Czasoprzestrzeń – w miejscu nieczynnej zajezdni tramwajowej, oraz Gniazdo na Potebni 41 – miejsce prowadzone przez radę osiedla. Mieszkańcy od lat czekają także na budowę Alei Wielkiej Wyspy – 3,5-kilometrowa trasa ma połączyć ulicę Krakowską z ulicą Mickiewicza, powstaną m.in. mosty przez Oławę i Odrę. Droga będzie miała po jednym pasie ruchu w każdą stronę.

Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice w liczbach:

Liczba mieszkańców w 2017: 20 867
Liczba mieszkańców w 2021: 20 188
Powierzchnia: 5 902 654,75 m2