Huby

Kandydat do Rady Osiedla Huby

Okręg wyborczy nr 1

Tomasz Wiśniewski

Miejsce Nr 8

Pracownik Politechniki Wrocławskiej, magister ekonomii z doświadczeniem konsultingo­wym we współpracy z MŚP i instytucjami otoczenia biznesu. Z powodzeniem od wielu lat zajmuje się doradztwem biznesowym, transferem technologii i innowacyjną przedsiębiorczością.

Chciałbym zaproponować nowoczesne sposoby aktywizowania mieszkańców, wspierać inicjatywy promujące prawa człowieka i dialog społeczny. Integracja społeczności naszego osiedla jest jednym z moich priorytetów.

Jako konsultant w zakresie organizacji i realizacji projektów posiadam liczne doświadczenia, które pomogą w sprawnej realizacji działań Rady Osiedla.

Zależy mi również na stworzeniu przyjaznych wewnętrznych strefy wypoczynkowych na osiedlu – wysp zieleni, pergoli oraz podniesieniu liczby zewnętrznych siłowni. Wierzę, że wspólnie pobudzimy do działania nasze osiedle.

Okręg wyborczy nr 1 – głosujesz na 5 kandydatów

Ulice:

Boczna, Borowska N 1-97, P 2-52, Ciepła, Dyrekcyjna, Gajowa N 1-31, P 8-44, Gliniana P 2-68, N 23-69, Hubska N 1-57, P 2-32, J. W. Dawida, Joannitów, Łódzka N 1-31A, P 6-28, M. Petrusewicza, Przestrzenna P 2-28, Sieradzka, Sucha, Tomaszowska N 1-17A, Wesoła N 1-35, P 2-50

Punkt głosowania: Zespół Szkół Zawodowych nr 5, ul. Dawida 9-11

O osiedlu

O dawnych dziejach Hub przypomina pewien szczególny obiekt. Obecnie na terenie, o którym wzmianki sięgają roku 1346, znajdują się najważniejsze obiekty rekreacyjne i komunikacyjne w mieście.

Huby, i ukryta obecnie w cieniu druga historyczna część miasta – Glinianki, to wrocławskie osiedle wybudowane na średniowiecznych kopalinach gliny. Obie wsie zostały przyłączone do Wrocławia w 1868 roku, a od 1991 roku widnieją jako jedno osiedle.

Historia tych terenów sięga średniowiecza, choć rola, jaką pełni w obecnym funkcjonowaniu miasta ukształtowała się w czasach współczesnych. Osiedle architektonicznie dzieli się na dwie części: Stare Huby, między torami kolejowymi a ulicą Kamienną – gdzie dominują kamienice sprzed II wojny światowej, natomiast obszar między ulicą Kamienną a aleją Armii Krajowej to tzw. Nowe Huby zbudowane w latach 70. XX wieku.

Najważniejszym obiektem Hub jest dworzec autobusowy, “wchłonięty” przez centrum handlowe Wroclavia. Od strony osiedla wejdziemy także do drugiego, najważniejszego centrum komunikacyjnego, czyli dworca kolejowego. Inne ważne punkty osiedla to wrocławski aquapark na ulicy Borowskiej, oraz Browar Mieszczański, który obecnie mieści centrum kulturalno – rozrywkowe.

Czy wiesz, że:
Na skrzyżowaniu ulicy Borowskiej i Suchej, zaraz naprzeciwko galerii Wroclavia, rośnie ogromny dąb, jeden z nielicznych w mieście pomników przyrody. Ma ponad 180 lat. W 2006 roku nadano mu imię “Przewodnik”.

Mieszkańcy Hub mogą cieszyć się sprawnie działającą radą osiedla, która dba o osiedlową infrastrukturę i porządek. W 2020 roku mieszkańcy zjednoczyli się w walce o projekt WBO Psia Hubka. Dzięki dofinansowaniu miasta przy ulicy Hubskiej powstanie park z placem zabaw dla psów.

Huby w liczbach:

Liczba mieszkańców w 2017: 21 072
Liczba mieszkańców w 2021: 19 636
Powierzchnia: 2 065 795,01 m2