Muchobór Wielki

Kandydaci do Rady Osiedla Muchobór Wielki

Beata Foremniak-Szadura

Miejsce Nr 6

Jestem związana z Muchoborem Wielkim od ponad 20 lat.

Z zawodu jestem adwokatem, a z zamiłowania – sportowcem.

Biegam maratony i to pozwoliło mi na trening nie tylko kondycji fizycznej, ale też ducha i siły woli.

Będę walczyć o Muchobór Wielki z czystym powietrzem, otwarty dla biegaczy, spacerowiczów i rowerzystów.

Moje działania wspierają Mąż Andrzej i Syn Szymon.

Zapraszam Państwa na wybory 17 października. Wspólnie wybierzmy naszą Radę!

Tomasz Krotowski

Miejsce Nr 11

Kandyduję do Rady Osiedla Muchobór Wielki, gdyż chciałbym mieć wpływ na to, co dzieje się w mojej okolicy.

Na naszym osiedlu mieszkam z rodziną od wielu lat, tu do przedszkola chodzi moje dziecko.

Mogę zaoferować mieszkańcom Muchoboru Wielkiego swoje doświadczenie z obszarów administracyjnych, bezpieczeństwa czy infrastruktury. Zdobyłem je w toku studiów i szkoleń, ale również w wyniku wielu lat pracy w przedsiębiorstwach zlokalizowanych w obszarze naszego miasta.

Jestem przekonany, że wspólne działania społeczności osiedlowych i miasta mogą w dalszym ciągu podnosić komfort życia poprzez współpracę i zaangażowanie w budowanie lokalnych wspólnot.

Zapraszam do głosowania na radnych osiedla Muchobór Wielki w niedzielę 17 października.

Zbigniew Libner

Miejsce Nr 14

Jestem mieszkańcem Wrocławia od urodzenia, ul. Drohobyckiej od 2013 roku. Ukończyłem Wydział Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.

Zawodowo jestem mechatronikiem, specjalistą od obrabiarek CNC z ponad 30-letnim stażem. Pracowałem w Polsce (m.in. w FAT) i zagranicą, na etacie (jako specjalista i doradca techniczny) i prowadząc własną firmę.

Zdobyte doświadczenie zawodowe i życie w odległych krajach dają mi przekrojową wiedzę nie tylko o gospodarce, ale też o wielu aspektach zwykłego życia, możliwość dokonywania porównań i czerpania z wielu gotowych, ciekawych rozwiązań.

Jako radny osiedla Muchobór Wielki zamierzam kierować się moim życiowym mottem, które brzmi: “Prawie wszystko da się naprawić lub usprawnić”. Chcę z naszej części miasta uczynić miejsce do życia, z terenami rekreacyjnymi, dostępnymi dla dzieci i młodzieży nie tylko w godzinach otwarcia szkół. Z placami zabaw i miejscami dla rodziców z małymi dziećmi, ale przede wszystkim: z czystym powietrzem i zielenią, zamiast smogu i zakorkowanych ulic, po których poruszają się tysiące pojazdów (zapraszam na ulice Gagarina, Mińską, Avicenny, Graniczną czy Krzemieniecką).

Będę działać, aby odkorkować i upłynnić ruch, uczynić układ komunikacyjny osiedla bardziej logicznym. Jadące pojazdy trują znacznie mniej niż stojące w korku z włączonym silnikiem. My, mieszkańcy, też marnujemy wiele godzin, stojąc w korkach kilkaset metrów od własnego domu, gdyż nikt wcześniej nie pomyślał o przygotowaniu dróg przystosowanych do rosnącego natężenia ruchu, który wynika z budowania kolejnych osiedli.

Trzeba odtruć Muchobór, przenosząc ten “koszmar samochodowy” na nieistniejące (jeszcze) drogi poza terenem gęstej zabudowy. A na odzyskanych obszarach chciałbym stworzyć lepszą infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów (np. wzdłuż ulic Avicenny i Stanisławowskiej).

Prywatnie jestem żonaty, mam dorosłego syna, również mechatronika. Poza ZHP w latach 80-tych, nigdy nie należałem do żadnej organizacji politycznej.

Nie interesuje mnie “wielka polityka”. Każdy kraj czy duże miasto składają się z małych, lokalnych ojczyzn, z osiedli takich jak Muchobór Wielki. Z miejsc, w których zwykli ludzie spędzają czas po pracy. Stwórzmy sobie sami miejsce, z którego będziemy zadowoleni, ponieważ nikt go nam nie da w prezencie. Nie liczmy na mitycznych “onych”, na “jakąś władzę”.

Tylko lokalna demokracja ma sens, tylko oddolnie wybrani przedstawiciele wiedzą dokładnie, co naprawdę uwiera mieszkańców, czego potrzebują, a co odrzucają.

Od lat uprawiam żeglarstwo. To taki dziwny sport, w którym ważne są nie poglądy polityczne, a współpraca członków załogi. Tylko zgodnie i z poświęceniem współpracujący zespół dopłynie do celu podróży bezpiecznie i szybko.

Stwórzmy z różnych ludzi naszego osiedla taką załogę!

Zapraszam do udziału w lokalnych wyborach! Bezpartyjny Wrocławiak.

Rafał Pilch

Miejsce Nr 16

Urodziłem się w 1983 r. we Wrocławiu, jestem szczęśliwie żonaty i mam czteroletnią córkę Zuzię.

Od 10 lat mieszkam na Muchoborze Wielkim. Przez wiele lat działałem jako wolontariusz w Wojskowym Klubie Sportowym „Śląsk” Wrocław.

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego na kierunkach menedżer sportu oraz zarządzanie. Ukończyłem również studia MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Moje doświadczenie zawodowe to między innymi koordynowanie Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego oraz projektu Dolnośląskie Małe Granty.

Anna Rybicka

Miejsce Nr 18

Z wykształcenia jestem socjologiem. Od ponad czterdziestu lat pracuję w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu, przez 25 lat jako położna, a obecnie jako Pełnomocnik ds. Jakości.

Jednocześnie jestem audytorem w obszarze medycznym – oceniam poziom jakości w jednostkach ochrony zdrowia na terenie Polski.

W chwilach wolnych od pracy biegam (slow jogging), uprawiam nordic walking oraz morsowanie.

Biorę czynny udział w akcjach sportowych wspierających leczenie raka piersi. We wrześniu tego roku uczestniczyłam w biegu kobiet w Paryżu „La Parisienne”.

W Radzie Osiedla chciałabym zająć się promocją zdrowego trybu życia oraz sportu.

Na Osiedlu Muchobór Mały jest 1 Okręg Wyborczy.

Okręg wyborczy nr 1 – głosujesz na 15 kandydatów

A. Godlewskiego, A. Knota, Baranowicka, Bliźniacza, Buczacka, Drohobycka, Dzielnicowa, Graniczna P 2-10B, H. Boguszowskiej, Husycka, Ibn. Siny Awicenny 1-22, J. Parandowskiego, J.Meissnera, J. Cieślikowskiego, J. Gagarina, K. Giżyckiego, Karpacka, K. W. Szarskiego, Końcowa, Krzemieniecka, L. Tyrmanda, Łaska, M. Dąbrowskiej, M. Rodziewiczówny, M. Hłaski, M. Wańkowicza, Mińska, Nowohucka, Osiedlowa, Otwocka, Pińska, Podolska, Postępowa, Przedświt, Pusta, Rakietowa N 1-39, P 4-40, Rejonowa, R. Cabaja, Roślinna, Samborska, Słonimska, Sokalska, S. Dygata, S. Kunickiego, Stanisławowska, Stryjska, T. Dołęgi-Mostowicza, Tarnopolska, Trawowa, W. Gombrowicza, W. Trzebiatowskiego, Zagony, Zbarska, Z. Kosidowskiego, Z. Kosak-Szczuckiej, Źwirki i Wigury, Żytomierska

Punkt głosowania: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15 ul. Stanisławowska 38-44

Muchobór Wielki należy do niewielkich, ale dynamicznie rozwijających się osiedli. Do Wrocławia wcielony został dopiero po II Wojnie Światowej.

Nazwa tego położonego na południowym zachodzie Wrocławia osiedla pochodzi od połączenia dwóch polskich słów: „muchy” oraz „boru” – oznacza zatem „las pełen much”. Nazwa ta po raz pierwszy została użyta w 1315 roku.

Czy wiesz, że
W 1474 r. na wzgórzu pomiędzy obecnymi terenami lotniska, a Muchoborem Wielkim odbyły się negocjacje, w których brali udział trzej królowie: Polski – Kazimierz IV Jagiellończyk, Czech – Władysław Jagiellończyk oraz Węgier – Maciej Korwin. W wyniku ugody Władysław zachował Czechy, a Korwin zyskał Śląsk i tytuł króla Czech.

Od połowy XIX wieku, gdy osada Muchobór Wielki otrzymała połączenie kolejowe, coraz więcej osób zaczęło zamieszkiwać te tereny, by w 1912 roku było ponad 2 tysiące mieszkańców.

Dziś na Muchoborze Wielkim to prężnie rozwijające się osiedle zamieszkuje prawie 13 tys. wrocławian. Zabudowa, przeważnie jednorodzinna, pochodzi głównie z przełomu XIX i XX. Dojedziemy tu zarówno koleją, jak i autobusami.

Muchobór Wielki w liczbach:

Liczba mieszkańców w 2017: 12213
Liczba mieszkańców w 2021: 12955
Powierzchnia: 6 879 545,00 m2