Do czego dążymy?

Problemy wrocławskich osiedli to dla nas punkt wyjścia. Pierwszym krokiem było dla nas zebranie się na osiedlach, kolejnym start w wyborach do Rad Osiedli, teraz czas na kolejne kroki. Chcemy zwiększyć wpływ mieszkańców na najbliższą okolicę poprzez marsz od mniejszych spraw do większych idei. Do tego potrzebny jest wspólny głos jak największej liczby mieszkańców. Wspólnie możemy sprawić by budżet obywatelski służył wszystkim równie dobrze. Wspólnie możemy przełamać fikcję konsultacji społecznych. Razem możemy wyłonić ekspertów, którzy od podstaw zbudują wrocławski system komunikacji miejskiej, w którym żadne z osiedli nie będzie poszkodowane.

W ostatnich wyborach obiecywano skierowanie większej uwagi na osiedla, na najbliższe otoczenie mieszkańców Wrocławia. Wyborcze deklaracje zostały tylko deklaracjami. Chcemy zmiany tego myślenia. Tylko w ten sposób miasto nie wyda kolejnych milionów na imponujące budowle, które nie poprawiają jakości życia mieszkańców. Stadion czy obiekty po World Games wpisały się już w krajobraz Wrocławia, trzeba nimi rozsądnie zarządzać, ale to także symbole oderwania rządzących od problemów mieszkańców. Musimy to zmienić.

Wiemy, że wielu mieszkańców Wrocławia jest dumnych z organizacji w naszym mieście dużych imprez kulturalnych czy sportowych. Niestety, rujnują one budżet miasta i blokują wiele inwestycji w najbardziej potrzebne obszary naszego codziennego życia. Wrocław zorganizował The World Games, był Europejską Stolicą Kultury, a jednocześnie ma jedne z najmniejszych nakładów na komunikację miejską wśród polskich dużych miast. Władze miasta utrzymują niewielkie znaczenie Rad Osiedli oraz marginalizują wolę i codzienne potrzeby mieszkańców. Dlatego już w 2017 roku powiedzieliśmy: „Stop Igrzyskom, zadbajmy o nasze osiedla”.

© 2017: Bezpartyjny Wrocław, wszelkie prawa zastrzeżone. | Innovation Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress