Dlaczego Bezpartyjny Wrocław?

Wierzymy w siłę aktywności obywatelskiej, a 98% Polaków nie należy do żadnych partii politycznych. Nie chcemy, by decyzje o naszych małych ojczyznach, a tym bardziej o naszej najbliższej okolicy były podejmowane w zamkniętych gabinetach Ratusza lub w warszawskich biurach partii politycznych. Chcemy o to walczyć, szczególnie teraz, kiedy upartyjnienie samorządu może być jeszcze większe.

Jesteśmy aktywnymi obywatelami z różnych osiedli Wrocławia, którzy połączyli się we wspólnej walce o przywrócenie miasta obywatelom. W 2017 roku wielu z nas zostało radnymi osiedlowymi. Znamy problemy mieszkańców, dzięki naszej codziennej pracy dla nich. Jednocześnie widzimy jak rządzący miastem zapomnieli o podstawowych sprawach dla mieszkańców. Wielkie inwestycje stały się dumą miasta, ale rzuciły też cień na osiedla. W tym cieniu są dziurawe chodniki, zniszczone place zabaw, nieutwardzone drogi dojazdowe.

Dziś obserwujemy festiwal przepychanek partyjnych i obietnic, które udają rzetelną debatę o mieście. Przedstawiane są mieszkańcom wielkie wizje rozwoju komunikacji, ale nie pokazuje się dla nich podstaw. Prawdziwe zmiany muszą zacząć się tu na naszych osiedlach, w najbliższej okolicy. To tutaj musi zacząć się Wrocław przyszłości.

Jesteśmy wolni od wpływów partyjnych, a łączy nas miłość do naszego miasta i wiara w siłę Jego Mieszkańców.

© 2017: Bezpartyjny Wrocław, wszelkie prawa zastrzeżone. | Innovation Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress